• Koncepcja pracy

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

CELE I ZADANIA:

• Wspieranie uzdolnień oraz wspomaganie rozwoju dziecka poprzez diagnozowanie i rozwijanie kompetencji dziecka.
          • Wychowanie, w ścisłej współpracy z rodzicami.
          • Angażowanie rodziców do realizacji zadań przedszkola.
          • Zapewnienie odpowiedniej bazy i wyposażenie przedszkola.
          • Promowanie działalności przedszkola w środowisku lokalnym.

WIZJA PRZEDSZKOLA:

• Tworzymy warunki wychowawcze i edukacyjne, zapewniające wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami (tempem, zakresem potrzeb,upodobaniami)
          • Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju aktywności: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej.
          • Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszych etapach edukacyjnych.

DZIECKO W NASZYM PRZEDSZKOLU JEST:

• Optymistycznie patrzące na świat.
          • Ufne w stosunku do nauczycieli.
          • Zaradne, radosne, dobre, otwarte na świat i ludzi,kreatywne i empatyczne
          • Aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola.
          • Twórcze i samodzielne w zabawie i nauce.
          • Wesołe, zaradne.
          • Kulturalne i tolerancyjne.
          • Świadome rożnych zagrożeń.

MISJA PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu:

• Dostarczamy dzieciom miłych wspomnień na całe życie.
          • Szanujemy i przestrzegamy prawa dzieck
          • Każde dziecko jest dla nas ważne, kochane,traktowane indywidualnie i podmiotowo.
          • Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.
          • Prowadzimy edukację proekologiczną i prozdrowotną, wyrabiamy u dzieci nawyki higieniczne, zdrowotne, ekologiczne. prospołeczne.
          • Jesteśmy otwarci na propozycje i współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
          • Przywiązujemy dużą wagę do świąt rodzinnych,poznajemy różne tradycje.
          • Zapewniamy potrzebę swobodnej i bezpiecznej zabawy.
          • Organizujemy różnorodne i atrakcyjne zajęcia: wycieczki, wyjazdy do teatrów, pikniki, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości przedszkolne.
          • Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci.
          • Zapewniamy wszechstronny rozwój każdego dziecka.

ZASOBY LUDZKIE

• Wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna.
          • Logopeda, surdopedagog,
          • Przyjazna kadra administracyjno - obsługowa.

ZASOBY MATERIALNE:

• Tematyczne sale zajęć, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
          • Dobrze wyposażony ogród przedszkolny.

PROGRAMY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU:

• Program wychowania przedszkolnego „Plac zabaw." E. Janus
          • "Nauka czytania i pisania" prof. B.Rocławski,
          • Program wychowania przedszkolnego „Odkryjmy Montessori raz jeszcze…” R. Czekalska, A. Gaj, B. Lauba, J. Matczak, A. Piecusiak, J. Sosnowska, Impuls 2009,
          • "Pomóż mi zrobic to samemu" - elementy pedagogiki M. Montessori, program działań wspierających, autor A. Wandzik-Kopec,
          • "Mały artysta" - program rozwijający twórczą aktywność dzieci, autor A. Wandzik-Kopeć
          • Program nauczania języka angielskiego, autor J. Kózka
          • "W radości dzieci Bożych" - program nauczania religii, autor ks. dr T. Śmiech

PRIORYTETY NA LATA 2019/2021:

• Wdrożanie zasad pedagogiki Montessori.
          • Praca w oparciu o metodę glottodydaktyki - nauka czytania i pisania od 3 roku życia.
          • Realizowanie założeń podstawy programowej  w planowaniu pracy dydaktyczno-wychowawczej.
          • Rozwijanie zainteresowania i zdolności dzieci.
          • Prowadzenie zajęć wspomagających rozwój dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          • Zaangażowanie Rodziców w działania na rzecz przedszkola np. "Dzień Rodzica", "Paczka dla przedszkolaka".
          • Podnoszenie kwalifikacji kadry pedagogicznej.
          • Promowanie działalności przedszkola w środowisku lokalnym.