Grupa "Misie"

„Misie”

grupa 4,5,6l

wych. mgr   Klaudia Olekszyk

Temat: Święta tuż, tuż...

Poniedziałek 10.12.18r.

Dokoła choinki

• Słuchanie opowiadania J Dymkowskiej „Legenda o choince” – rozmowa nt opowiadania, wyjaśnienie pojęcia „legenda.” Poznanie źródeł tradycji dekorowania choinki na święta Bożego Narodzenia.
  • „Kolorowe bombki” – zabawa orientacyjno-porządkowa z instrumentami.
  • Osłuchanie z piosenkami o tematyce świątecznej „Panna zielona”, „Aniołki”, „Nadchodzą święta”
  • Ćwiczenia grafomotoryczne „Choinka” – kreślenie linii pętelkowych ruchem ciągłym 4l,5l.
  • Bombki i łańcuchy - ćwiczenia w czytaniu sylab oraz wyrazów ze zrozumieniem – zabawy glottodydaktyczne.

Wtorek 11.12.18r.

W betlejemskiej szopce

• Rozwiązywanie zagadek o tematyce świątecznej – wyszukiwanie rozwiązań wśród zgromadzonych ilustracji.
  • „Dlaczego przy grocie był wół i osioł?”. – rozmowa kierowana, przypomnienie historii Bożego Narodzenia.
  • Nauka wiersza „Świętujemy Boże Narodzenie”
  • Kolorowanie ilustracji o tematyce świątecznej, wprowadzanie dzieci w świąteczny nastrój.
  • Wspólny śpiew kolęd i pastorałek przy choince.

Środa 12.12.18r

Dzień kina

Zapraszamy do kina- oglądanie bajki o tematyce świątecznej.

Czwartek 13.12.18r.

Przy świątecznym stole

• Wieczór Wigilijny” – słuchanie wiersza T. Kubiakawypowiedzi dzieci nt tradycji świątecznych w ich domach: przygotowywania świątecznej kolacji –  nakrycia stołu, nazwy potraw, dzielenia się opłatkiem, obdarowywania prezentami.
  • Słuchanie ciekawostek o świętach Bożego Narodzenia w innych krajach europejskich (Grecja, Norwegia, Anglia, Austria)
  • Wykonanie ozdób świątecznych, dekorowanie sali.
  • Lekcja ciszy „Podajemy bombkę”

Piątek 14.12.18r.

Świąteczne życzenia

• Słuchanie opowiadania „Ptaszek z torby wypuszczony śle życzenia w różne strony” – rozmowa na temat tradycji składania sobie życzeń w czasie świąt
  • „Wędrujące pudełko” – zabawa dydaktyczna, wyodrębnianie symboli Świąt Bożego Narodzenia”
  • Bombki, prezenty i pierniki – zabawy matematyczne wprowadzenie znaku „<, >”
  • Świąteczne kartki – składanie kartek pociętych na części.
  • Lekcja ciszy „Adwentowy lampionik”