Grupa "Rybki"

Tematyka tygodnia

TEMAT KOMPLEKSOWY: PORZĄDKAMI CZAS SIĘ ZAJĄĆ, ZARAZ GOŚCIE PRZYBYWAJĄ

CELE: SŁUCHANIE UWAŻNE UTWORU POETYCKIEGO, OPOWIADANIA, WYPOWIADANIE SIĘ NA TEMAT, ZACHĘCANIE
DO KULTYWOWANIA TRADYCJI I ZWYCZAJÓW ŚWIĄTECZNYCH, WDRAŻANIE DO UTRZYMYWANIA ŁADU I PORZĄDKU, WZBOGACANIE SŁOWNICTWA, DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI KLASYFIKOWANIA PRZEDMIOTÓW, WSPIERANIE ROZWOJU FIZYCZNEGO; ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI MANUALNYCH
, STWARZANIE OKAZJI DO UDZIAŁU W ZABAWACH RUCHOWYCH I NAŚLADOWCZYCH,
PP I,II,III,IV

PONIEDZIAŁEK 10.12.2018 TEMAT: BAŁAGAN TRUDNY DO ZNIESIENIA

• WYSŁUCHANIE WIERSZA PT. „BAŁAGAN" W. CHOTOMSKIEJ – ROZMOWA NA TEMAT TREŚCI WIERSZA.

• PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI – ROZMOWA KIEROWANA W OPARCIU O ILUSTRACJE, OPOWIADANIE
    O WŁASNYCH DOŚWIADCZENIACH DOTYCZĄCYCH PRZYGOTOWAŃ DO ŚWIĄT.

• ,,ZANIEŚ NA SWOJE MIEJSCE" – ZABAWA DYDAKTYCZNA – ODKŁADANIE WYBRANYCH PRZEDMIOTÓW Z SALI
    NA WŁAŚCIWE MIEJSCE.

• ,,TANIEC SPRZĄTANIEC" - ZABAWA RUCHOWO-NAŚLADOWCZA PRZY MUZYCE

• ,,ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI" – PRACA PLASTYCZNA – ZAMALOWYWANIE OKREŚLONEJ POWIERZCHNI FARBĄ, OZDABIANIE WEDŁUG WŁASNEGO POMYSŁU.

WTOREK 11.12.2018 TEMAT: DOMOWI POMOCNICY

• ,,DO SPRZĄTANIA I CZYSZCZENIA" - WSKAZYWANIE OBRAZKÓW PRZEDSTAWIAJĄCYCH SPRZĘT GOSPODARSTWA DOMOWEGO NA PODSTAWIE OPISU NAUCZYCIELA.

• PRACE DOMOWE'' – ĆWICZENIA NARZĄDÓW ARTYKULACYJNYCH; ZABAWA RUCHOWO-NAŚLADOWCZA, NAŚLADOWANIE CZYNNOŚCI I ODGŁOSÓW ZWIĄZANYCH Z PORZĄDKAMI DOMOWYMI.

• ,,WYCIERAMY KURZE" - ZABAWA RYTMICZNA - TANIEC Z CHUSTKAMI

• ,,DOMOWI POMOCNICY'' – SKŁADANIE Z CZĘŚCI OBRAZKÓW PRZEDSTAWIAJĄCYCH SPRZĘT GOSPODARSTWA DOMOWEGO.

ŚRODA 12.12.2018 TEMAT: ŚWIATOWY DZIEŃ KINA

• NASZA SALA SALĄ KINOWĄ – ZAPROSZENIE DZIECI NA SENS FILMOWY, ROZDANIE BILETÓW, OGLĄDANIE BAJKI
    PT.: ,,ŚWIĘTA ANGELI", WŁAŚCIWE ZACHOWANIE PODCZAS SEANSU, ROZMOWA KIEROWANA NA TEMAT BAJKI.

CZWARTEK 13.12.2018 TEMAT: DZIECI POMAGAJĄ

• ,,W PORZĄDKACH POMAGAMY" – ZABAWA PANTOMIMICZNA W KOLE Z RYMOWANKĄ

• ,,JAK TO UPORZĄDKUJEMY?" - SEGREGOWANIE PRZEDMIOTÓW WEDŁUG RODZAJU, PRZELICZANIE WYBRANYCH ZBIORÓW.

• ,,ZABAWKI SPOD CHOINKI" – ZABAWA RUCHOWA

• ŚPIEWANIE PIOSENKI ,,MIKOŁAJ"

• KARTY PRACY WEDŁUG TEMATYKI TYGODNIA

PIĄTEK 14.12.2018 TEMAT: W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

• ,,ŚWIĘTA KOJARZĄ MI SIĘ.." - PODAWANIE SKOJARZEŃ ZWIĄZANYCH ZE ŚWIĘTAMI

• ,,ZAGUBIONE PRZEDMIOTY" - DOBIERANIE PAR OBRAZKÓW PASUJĄCYCH DO SIEBIE ROZWIJANIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

• ,,ZACZAROWANA ŚCIERECZKA" – ZABAWA RUCHOWO-NAŚLADOWCZA Z CHUSTKAMI

• ,,ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA" – ZABAWA LOGOPEDYCZNA NA PODSTAWIE OPOWIADANIA.

• ŚPIEWANIE PIOSENKI Z POKAZYWANIEM PT. „PRÓSZY ŚNIEŻEK”

• KARTA PRACY WG TEMATYKI TYGODNIA.