• #lekcjahigieny-#wirusochrona

• Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

#lekcjahigieny-#wirusochrona

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona".

To akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została w oparciu o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Cele akcji:

• Zapoznanie z zasadami higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową,
          • Wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauka prawidłowego mycia rąk;
          • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

W ramach akcji odbyły się pogadanki, dzieci oglądały film edukacyjny, tworzyły prace plastyczne utrwalające zdrowe nawyki i nabytą wiedzę.